چند نوع از محبوب ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز

طرلحی و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک مدرن و کلاسیک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در شیراز

چند نوع از محبوب ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز

سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز

اگر در حال تحقیق در مورد چگونگی طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود بوده اید، احتمالاً با سبک های مختلف طراحی داخلی مانند "معاصر"، "مدرن"، "صنعتی"، "آرت دکو" و چندین سبک دیگر برخورد کرده اید. آیا تا به حال فکر کرده اید که این اصطلاحات در واقع چه معنایی دارند؟

 

برای شروع، این اصطلاحات به سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی شیراز اشاره دارد که هر طراحی دارای ویژگی های منحصر به فرد، طعم، پایان، و تجربه و سبک های داخلی است. این مقاله به دنبال رمزگشایی معنای برخی از این سبک های طراحی دکوراسیون داخلی است و توضیح می دهد که چرا آنها به همان اندازه محبوب هستند.

 

در حالی که حرفه طراحی دکوراسیون داخلی شیراز بیش از 100 سال است که وجود داشته است، فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی از زمانی وجود داشته است که انسان ها خانه ها را می سازند و آنها را بر اساس نیازها و مواد موجود در دسترس خود تزئین می کنند. قرن‌ها پیش که ما شکارچی و جمع‌آور بودیم، فکر می‌کنید خانه شکارچی همان خانه جمع‌آور است؟ اگر بخواهیم حدس بزنیم، روزهای شکارچی تمدن بشری سبک طراحی سودمندی خواهد داشت.

 

دکوراسیون مدرن

 

بنابراین، با وجود اینکه یک پناهگاه موقت است، خانه شکارچی فضای بیشتری برای ابزارهای مورد نیاز برای شکار و فضای داخلی مردانه‌تری دارد در حالی که خانه جمع‌آوری فضای ذخیره‌سازی بیشتری دارد و جنسیت‌گرایانه است. در طول سال ها، با تکامل تمدن، ترجیحات و مصالح نیز تکامل یافتند و باعث ایجاد سبک های مختلف طراحی داخلی شدند. امروز قصد داریم در مورد برترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی صحبت کنیم که توانسته اند در آزمون زمان مقاومت کنند و حتی امروزه نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرند.

 

اما قبل از انجام این کار، نصب سایدینگ شما چقدر خوب است؟ مانند هر پروژه بهسازی خانه، موفقیت فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی شما به وضعیت سایر قسمت های خانه بستگی دارد. ویژگی‌های منحصربه‌فرد خانه شما زمانی بهتر ظاهر می‌شوند که نمای سایدینگ در شرایط خوبی باشد، دکوراسیون داخلی در نقطه‌نظر باشد، و زمانی که تمام مناطق اطراف خانه کاربردی و راحت باشند. قصد داریم در مورد برخی از سبک های برتر طراحی داخلی صحبت کنیم که توانسته اند در آزمون زمان مقاومت کنند و حتی امروزه نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرند.

1. سبک طراحی داخلی مدرن در شیراز

از همان ابتدا، توجه به این نکته مهم است که "مدرن" و "معاصر" دو سبک داخلی متفاوت هستند. سبک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن با طرح‌های رنگی تمیز و ساده، احساس خوش‌آمدگویی، عناصر فردی تمیز، و همچنین استفاده زیاد از شیشه و استیل و جایگزین‌های بسیار مورد نیاز نمای سایدینگ که به دوران تاریخی بازمی‌گردد، تعریف می‌شود. سیاه و سفید بر پالت رنگ غالب است، با برخی از سایه های محو شده آبی، قرمز و سایر رنگ های اصلی.

 

ما در مورد سبک طراحی داخلی در شیراز معاصر صحبت کردیم که سبک های طراحی را از دوره های مختلف ترکیب می کند، سبک طراحی دکوراسیون مدرن مربوط به یک دوره خاص است - طلوع قرن بیستم. این سبک ریشه در سبک های طراحی و معماری آلمانی و اسکاندیناوی دارد. همه چیز در مورد منطق و عملی است و نقاشی ها و مجسمه ها بر اساس آن انتخاب می شوند. تمرکز طراح بر روی عملکرد است و نه بر روی فرم.

فضاهای نشیمن به شیوه مینیمالیستی با پلان های باز طراحی دکوراسیون شده اند. این بر روی رنگ های بلوک و رنگ های اولیه با هنر مدرن در رنگ های متضاد تمرکز می کند. مبلمان استفاده شده کاربردی و ساده با خطوط تمیز است. نورهای طبیعی نقش اساسی در یک خانه مدرن دارند در حالی که از نورپردازی تاکیدی برای برجسته کردن عناصر خاص، ویژگی های معماری، مجسمه ها و غیره استفاده می شود.

 

دکوراسیون کلاسبک

 

ایده اصلی سبک مدرن، ایجاد خانه های ساده و بدون درهم و برهمی بدون تزئینات غیر ضروری است. از آنجایی که فرم از عملکرد پیروی می کند، هر چیزی که در یک خانه مدرن استفاده می شود یک هدف عملی را برآورده می کند.

 

این سبک در اوایل قرن بیستم ترند شد و یک قرن بعد به طور اتفاقی بازگشت. اکثر مواد دکور در این سبک با سادگی، به ویژه مبلمان، مرزبندی می کنند. هیچ چیز بیش از حد بلند و جسورانه نیست.

 

2. سبک طراحی دکوراسیون داخلی معاصر در شیراز

طراحی داخلی معاصر نوعی از سبک طراحی دکوراسیون داخلی است که به روندهایی اشاره دارد که اکنون - در همین لحظه - حاکم هستند. سبک طراحی داخلی که در دهه 2010 "معاصر" بود، لزوماً امروزی نیست، اما طراحی که در آن زمان "مدرن" بود، همچنان "مدرن" باقی مانده است - همیشه بود، همیشه خواهد بود! به عبارت دیگر، طراحی مدرن با گذشت زمان تغییر نمی کند، در حالی که امروزی روان تر است.

 

سبک طراحی دکوراسیون داخلی معاصر چیزی است که می توان آن را با هر اتاق در خانه تنظیم کرد. این باشد، اتاق خواب، اتاق نشیمن یا حتی آشپزخانه. آشپزخانه معاصر ترکیبی از جدید و قدیمی است که آن را برای همه اعضای خانواده برای نشستن و گپ زدن عالی می کند. نکته مهم این است که انتخاب آشپزخانه های معاصر بسیار مفید است زیرا کابینت های آشپزخانه در دسترس و آماده زیادی وجود دارد که هم مدرن و هم زیبا هستند.

سبک طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز معاصر بیشتر شبیه شیوه زندگی مدرن است – الهام گرفته از تمام سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در گذشته از جمله مینیمالیسم، مدرنیسم، آرت دکو، و حتی دوره های طراحی تاریخی که در بالا ذکر شد. با این حال، این بدان معنا نیست که سبک معاصر به هم ریخته و مبهم است. در عوض، دارای خطوط تمیز و سطوح صاف است که ظاهری منظم از فضا را ارائه می دهد.

 

خانه های معاصر معمولا دارای پلان های باز هستند و از نور طبیعی زیادی استفاده می کنند. مواد مورد استفاده سازگار با محیط زیست یا بازیافت با تمرکز زیادی بر روی صرفه جویی در انرژی هستند. رنگ‌های مورد استفاده معمولاً خنثی هستند و با استفاده از مبل‌هایی با رنگ‌های روشن یا نقاشی و غیره، رنگ‌های پر جنب و جوشی دارند. بیشتر مبلمان مورد استفاده در خانه‌های سبک معاصر متعلق به زمان حال هستند. وسایل روشنایی از دوره های مختلف برای برجسته کردن فضای زندگی انتخاب می شوند.

 

نکته اصلی سبک طراحی دکوراسیون معاصر این است که سبک های مختلف را بدون تاکید زیاد بر روی هیچ کدام ترکیب می کند و خانه ای را ایجاد می کند که در مورد افرادی که در آن زندگی می کنند صحبت می کند - خانه ای با شخصیت منحصر به فرد و تازه.

 

3. سبک طراحی دکوراسیون داخلی هنر مدرن

هنر مدرن در اوایل دهه 1930 از ایالات متحده سرچشمه گرفت و تا اواخر دهه 1940 روند رو به رشد داشت. آن روزها، این سبک طراحی دکوراسیون داخلی همه چیز بزرگ‌تر، جسورتر و برنج‌تر بود. مبلمان با انحنای متورم طراحی شده بود و سایر اقلام دکوری یا صاف شده و یا کنده شده بودند. طراحان همچنین از این سبک طراحی داخلی به عنوان مدرن آمریکایی یا مدرنیست یاد می کنند.

 

دکوراسیون داخلی در شیراز

4. سبک طراحی دکوراسیون داخلی در اواسط قرن

سبک طراحی داخلی در اواسط قرن پس از جنگ جهانی دوم رایج بود. درست مانند روند تقریباً در تمام جنبه های زندگی آن روزها، این سبک طراحی دکوراسیون داخلی نیز بر استفاده واضح از رنگ تأکید داشت. از دیوارها تا هنرهای دیواری، تا مصنوعات. در این دوران همه چیز رنگارنگ بود. مبلمان با خطوط واضح مشخص می شد و گیاهان داخلی به وفور یافت می شدند.

 

این یک سبک طراحی داخلی از دهه 40 تا 60 است. همانطور که نمادین آن زمان بود، پس از پایان جنگ جهانی دوم، مینیمالیسم و سودمندی موضوع اصلی خانه ها بود. خانه ای که با سبک مدرن اواسط قرن طراحی شده است، حس یکپارچه سازی با یک پیچ و تاب تازه دارد. بی زمانی و راحتی در مرکز قرار دارد و آن را به یکی از ترجیح داده شده ترین سبک های طراحی داخلی تبدیل می کند. به طور معمول، این طرح خانه هایی را ایجاد می کند که بیانی از صاحب خانه است.

مرکز تمرکز اتاق نشیمن یک نقاشی یا مصنوع است که با مردم ساکن آنجا طنین انداز می شود. خطوط تمیز، سطوح یدکی و سادگی برخی دیگر از ویژگی های برجسته سبک طراحی مدرن اواسط قرن هستند. مجسمه‌ها، اشکال گرافیکی و رنگ‌های بسیار اشباع شده که نمادی از دهه‌های ۵۰ و ۶۰ هستند، راه خود را در این سبک طراحی داخلی نیز پیدا می‌کنند.

 

ایده اصلی طراحی دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن، ایجاد خانه‌هایی مانند خانه‌هایی است که در مجموعه تلویزیونی مردان دیوانه نشان داده شده است - جریانی یکپارچه بین بیرون و داخل خانه، عناصر طراحی از سه دهه قرن بیستم (دهه 40). تا دهه 60)، و برداشتی تازه از سبک طراحی اواسط قرن.

 

در این زمان بود که مردم متوجه شدند که علاوه بر کاربردی کردن یک خانه، نیاز به فضاهای کافی برای فعالیت های اجتماعی در خانه وجود دارد. به همین دلیل است که این سبک تعداد زیادی مکان مشترک و مشترک را در سراسر خانه به جا می گذارد. اگر تمرکز شما بر تقویت پیوندهای بین فردی است - اگر فردی بسیار اجتماعی هستید، به سراغ این سبک طراحی دکوراسیون داخلی بروید.

 

چیدمان شیک منزل

 

5. سبک طراحی دکوراسیون داخلی مینیمالیستی در شیراز

این سبک طراحی داخلی مینیمالیستی از استرالیا سرچشمه گرفته است و هنوز هم در آنجا بسیار محبوب است. این سبک بر مینیمالیسم در تمام جنبه های طراحی داخلی، از مبلمان ساده گرفته تا پالت های رنگی خنثی، تا اکسسوری های کاربردی اما نه پر زرق و برق، تاکید دارد. همه چیز ساده، ساده و ضروری است. بدون افراط و تفریط

6. سبک طراحی دکوراشسیون داخلی اسکاندیناوی در شیراز

سبک طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی ترکیبی از سبک های مختلف طراحی است که در قرن بیستم در پنج کشور شمال اروپا نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ایسلند تکامل یافت. سبک اسکاندیناوی در مورد یک فضای داخلی مینیمالیست، کاربردی و سادگی است.

 

همچنین فضاهای ساده و در عین حال بسیار کاربردی را در خود جای داده است. همچنین گرم است و فضایی برای دعوت های شخصی باقی می گذارد. چیزی که آن را از طرح های مینیمالیستی متمایز می کند این است که این سبک بر مقرون به صرفه بودن و نه فقط ضرورت تأکید دارد.

 

دکور

 

بیشتر وسایل دکوری شامل زیور آلات، مبلمان گرد، جزئیات ارگانیک و تمیز و همچنین پالت‌های رنگی سیاه و سفید هستند. همچنین با چیدمان ها و چیدمان های خالی مشخص می شود. می توانید آن را ترکیبی از مینیمالیسم و سبک های اواسط قرن بنامید.